fbpx
elif-imrahor

Elif İmrahor

1972 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Elif İmrahor evli olup bir çocuk annesidir. Otelcilik ve turizm bölümünden mezundur.
Daha sonra mezun olduğu alanı bırakıp finans sektörüne geçmiş, 1992-2007 yılları arasında bu işi devam ettirmiştir.

Stresin yoğun olduğu iş alanı kendisine fibromiyalji, obsesif kompulsif bozukluk ve panik atak gibi hem fizyolojik hem zihinsel rahatsızlıkları hediye etmiştir.
Hediye etmiştir dememizin sebebi şifayı arama yolculuğunun başlamasından ve tecrübeleriyle onlarca kişinin tedavisine vesile olmasındandır.

Psikologunun tavsiyesiyle 2012 yılında yogayla tanışmıştır. Maya yoga TT, Maya Yoga Yin Yoga eğitmenliği, Svastha Yoga ve Ayurveda 1. Ve 2. Modül eğitimleri alarak servikal, torakal,lomber omurga, alt ekstremite ve üst ekstremite fonksiyonel bozukluklarında nefes egzersizi-duruşlar yardımıyla uygulanabilecek yaklaşımlar konusunda eğitimler almıştır.
“Heal Your Life” ve “Yükselen Çağ Kadim Nefes Teknikleri” seminerleriyle özellikle nefes egzersizleri konusunda derinleşmiştir.

Mevlana’nın “Kаlp denizdir, dil de kıyı deniz de ne vаrsа kıyıyа o vurur” sözüyle ruhun iyileşmesinin, kalbin şifasının her şeyin üzerinde olduğunu belirtlen Elif İmrahor, bütünsel sağlıkla ancak şifanın mümkün olduğunu düşünmektedir.

Ayrıca “Hariom Yoga Master Yoga Teacher” eğitimi de almış olan Elif İmrahor Yoga eğitmenliği eğitimleri de verebilmekte, yaşadığı tecrübeler ışığında insanlara şifa olma yolculuğuna devam etmektedir.

× Nasıl Yardımcı Olabiliriz?