fbpx
Sultan Öztoprak

Sultan Öztoprak

Elbistan/Kahramanmaraş’ta dünyaya gelmişim, hatırlamıyorum J. Kocaeli Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Özel sektörde çalıştığım bir dönem boynum ve belimdeki bir rahatsızlık sebebiyle yogayla tanıştım. Yoga pratiğine başladıktan sonra bu pratiklerinin hem bedenime, hem ruhuma hem de yaşamıma ne kadar iyi geldiğini ve hayat kalitemi ne kadar arttırdığını fark ettim. 2015 yılında bu yolda derinleşme kararı aldım. İlk 200 saat Yoga TTC eğitimini Hindistan’ın Mumbai şehrinde yer alan “The Yoga Institute”den aldım. Bu benim için sadece kendi özüme doğru yaptığım yolculuğa açılan kapı gibiydi. Yoga Uzmanlığı üzerine eğitim alma ve derinleşme yolcuğuna değerli hocalarımdan aldığım ve alacağım eğitimlerle devam ediyorum. Yoga Alliance tarafından verilen RYT-500 sertifikam var, şu anda bireysel ve gruplar için Vinyasa, Hatha, Restoratif Yoga ile Hamile Yogası dersleri veriyorum.​
Yoga Uzmanlığımda ikinci 200 saat TTC eğitimimi Mey Elbi’den aldım. 300 saat Yoga TTC eğitimimde Mey Elbi ile Vinyasa, Ellerle Yönlendirme, Meditasyon & Restoratif Yoga, Rana Ortan & Sinem Er ile Sekanslama, Yoga Felsefesi & Pranayama, Başak Karslıoğlu Doğan İle Hamile Yogası, Harun Kohen & Hasan Gökbora ile Yogaya Terapötik Yaklaşımları programlarını tamamladım. Bunların dışında Devrim Akkaya ile Çakralar, Deniz Bağan ile Phosas, Godfrey Devereux ile Mindfulness/Mindfulness, Githa ile Şifalı Dokunuş, Beden Terapide Uzmanlaşma eğitimlerini aldım.
Bireysel gelişim alanında Kuraldışı Eğitim ve Danışmalık tarafından verilen yaklaşık 6 -8 ay uzunluğunda Bütünsel Yaşam Koçluğu & Yaşam okulu & Bütünsel Kinesiyoloji- Piki & Bütünsel Sağlık ve Nefes, Meridyenler ve Beş Element eğitimlerini tamamladım.
Beslenme ve sağlık konusuna çok ilgim olduğu için bu alanda Ulli Allmendinger ile 200 saat Ayurvedik Yaşam Programı, Şef Mehmet Ak ile uygulamalı Çiğ Mutfak Sanatları Raw Gastro I, II İleri Seviye Şef Eğitimi, Raw Gastro Pastacılık eğitimlerini tamamladım.
Yoga, yürüyüş ve meditasyon yapmaya, dans etmeye, kitap okumaya, dostlarımla sohbet etmeye doyamıyorum. Biraz da obsesif bir kişiliğim var maalesef bu alanlarda biraz takıntılıyım. Haa… bir de hayat amacım var ne mi ? Hep kendimi gelişime ve paylaşıma adayarak, sevgi dolu, dengeli , doyumlu bir yaşam yaşamak, öğrendiklerimi paylaşarak daha çok öğrenmek J ve YAŞ-GÜ Derneğinin kuruluşunda aktif rol oynamak

× Nasıl Yardımcı Olabiliriz?