fbpx
Didem Uycan

Didem Uycan

1982 yılında İstanbul’da doğan Didem, İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezundur. Dahasonra ekonomi öğreniminin üzerine Halkla İlişkiler eğitimi de almış ve bu bölümü de başarı ile bitirmiştir.

12 yıl Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası’nda Pazar Araştırmaları Bölümü’nde Kıdemli Proje Yöneticisi olarak çalıştıktan sonra kurumsal hayata veda edip yoga eğitmenliği yapmaya başlamıştır.

Didem’in bedeni ile olan ilişkisi 7 yaşında iken katıldığı ritmik jimnastik derslerine dayanmaktadır. Daha sonra okul ve iş hayatı boyunca kendi bedeni ile zayıflayan bağı, 2010 yılında katıldığı yoga dersleri ile tekrar canlanmıştır. Daha ilk derslerde canlanan o bağ Didem’in kendine doğru olan yolculuğunun da başlangıcı olmuştur. Yaklaşık 7 sene boyunca kendi yoga pratiğini geliştirdikten sonra kendi yolculuğunda keşfettiklerini ve aldığı bilgileri başkaları ile de paylaşmak niyetiyle yoga eğitmenliği yapmaya başlamıştır.

Kendi pratiğinde yıllar içinde hatha, vinyasa, ashtanga gibi farklı yoga tarzlarını deneyimledikten sonra 2016 yılında katıldığı Berivan Aslan Sungur – Yin Yoga Temel Eğitimi’nde Berivan Aslan Sungur’un yogayı hayatın içine taşıma bakış açısından çok etkilenmiştir. Bu eğitim ile birlikte yogaya bakış açısı tamamıyla değişmiş ve bu alanda eğitimini devam ettirmeye karar vermiştir. Şu an aktif olarak yin yoga, tao vinyasa, hamile yogası ve çocuk yogası alanlarında özel ve grup dersleri vermektedir.

Yoga yolculuğunda aldığı eğitimlerden bazıları şunlardır:

2016-2017 Berivan Aslan Sungur Yin Yoga Temel Eğitimi (200 saat)
2017 Şaylan Yılmaz Hamile Yogası Eğitimi (60 saat)
2017 Yogacici-Başak Deepa Yüksel Çocuk Yogası Eğitimi (30 saat)
2018 Berivan Aslan Sungur Yin Yoga İleri Seviye Eğitimi (100 saat)
2018 Gül Dirican Restoratif Yoga Uzmanlık Programı (15 saat)
2018-2019 Berivan Aslan Sungur Yin Yoga Temel Eğitim (200 saat) – Eğitim Asistanlığı

× Nasıl Yardımcı Olabiliriz?