fbpx

Ailemiz

Rıdvan Kır

Rıdvan Kır

Mesleğe Milli Eğitim Bakanlığı kurumunda beden eğitimi ve spor öğretmenliğiyle başlayan Rıdvan Kır, ardından hareket ve antrenman anabilim dalında akademisyenliğe geçmiş ve halen bu görevine devam etmektedir.

Lisans ve yüksek lisans eğitimini Kırıkkale Üniversitesi’nde tamamlamış, doktora eğitimini ise Gazi üniversitesi’nde core egzersiz uygulamaları üzerine yapmıştır. Yaklaşık 4 sene Herkes İçin Spor Wellness Federasyonunda bireysel antrenörlere ve yoga eğitmenlerine yüzlerce eğitim vermiş ve Türkiye’de ilk defa wellness bireysel antrenörlüğünün temellerini atmıştır.

Bunun dısında hem devlet federasyonlarında hem de özel kurumlarda mizaca gore beslenme, sporcu beslenmesi, supplement kullanımı, anatomi, postür analizi, kuvvet antrenmanlarında hareket tekniği gibi birçok alanda eğitimler vermiştir. Özellikle postür analizi ve düzeltici egzersizler, buna bağlı kuvvet antrenmanları periyotlaması ve uygulamalarıyla sporcularda sakatlık önleyici ve performans artırıcı uygulamalar geliştirmiş ve uygulamıştır. Takım sporlarında ve bireysel sporlarda dünya ve avrupa şampiyonu sporcuların performans koçluğunu ve bireysel antrenörlüğünü yapmıştır. Uluslarası projelerde sporcularda yetenek seçimi çalışmaları gerçekleştirmiş ve gerçekleştirmeye devam etmektedir.

Ayrıca süper lig futbol kulüplerinde sezon öncesi performans testlerinin uygulanması ve buna gore antrenman programlarının oluşturulmasında çalışmalarda bulunmuştur. Futbol, basketbol, tenis, boks, kickboks, taekwondo gibi branş sporcularında sezon öncesi statik-dinamik postür analizinin yapılması, sakatlık risklerinin azaltılması ve sezon içi performansların artırılmasında çalışmalarına devam etmektedir.

Wellness kavramına yeni bir boyut kazandırmayı amaçlayan Dr. Rıdvan Kır önleyici sağlık hizmetlerinin üzerinde durmuş insana bütünsel yaklaşmanın önemini sıklıkla vurgulamıştır. Yakın zamanda Dr. Ozan Sever ile birlikte yazmış oldukları “Fonksiyonel Core Antrenmanı” kitabı çıkacak olan Rıdvan Kır, Yoganda bünyesinde anatomi, beslenme, postür analizi gibi birçok alanda eğitim ve uygulamalarla yeni dönemde sizlerle olacaktır.

Elif İmrahor

Elif İmrahor

1972 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Elif İmrahor evli olup bir çocuk annesidir. Otelcilik ve turizm bölümünden mezundur.
Daha sonra mezun olduğu alanı bırakıp finans sektörüne geçmiş, 1992-2007 yılları arasında bu işi devam ettirmiştir.

Stresin yoğun olduğu iş alanı kendisine fibromiyalji, obsesif kompulsif bozukluk ve panik atak gibi hem fizyolojik hem zihinsel rahatsızlıkları hediye etmiştir.
Hediye etmiştir dememizin sebebi şifayı arama yolculuğunun başlamasından ve tecrübeleriyle onlarca kişinin tedavisine vesile olmasındandır.

Psikologunun tavsiyesiyle 2012 yılında yogayla tanışmıştır. Maya yoga TT, Maya Yoga Yin Yoga eğitmenliği, Svastha Yoga ve Ayurveda 1. Ve 2. Modül eğitimleri alarak servikal, torakal,lomber omurga, alt ekstremite ve üst ekstremite fonksiyonel bozukluklarında nefes egzersizi-duruşlar yardımıyla uygulanabilecek yaklaşımlar konusunda eğitimler almıştır.
“Heal Your Life” ve “Yükselen Çağ Kadim Nefes Teknikleri” seminerleriyle özellikle nefes egzersizleri konusunda derinleşmiştir.

Mevlana’nın “Kаlp denizdir, dil de kıyı deniz de ne vаrsа kıyıyа o vurur” sözüyle ruhun iyileşmesinin, kalbin şifasının her şeyin üzerinde olduğunu belirtlen Elif İmrahor, bütünsel sağlıkla ancak şifanın mümkün olduğunu düşünmektedir.

Ayrıca “Hariom Yoga Master Yoga Teacher” eğitimi de almış olan Elif İmrahor Yoga eğitmenliği eğitimleri de verebilmekte, yaşadığı tecrübeler ışığında insanlara şifa olma yolculuğuna devam etmektedir.

Zeynep Akkalp

Zeynep Akkalp

1981 İstanbul doğumludur ve Bakırköy’de ikamet etmektedir.

Ankara Üni. Makine Bölümü’nden mezun olduktan sonra, tekstil, organizasyon, sağlık alanında Türkiye’nin önde gelen bir çok kurumsal firmasında çalıştı.
Son olarak Vestel frmasında görev esnasında; kalbinin sesini dinleyerek bu alanlara ait olmadığını hissetti ve 14 yıllık kariyerini bıraktı.

12 yıl majör depresyon tedavisi esnasında bir çok sağlık problemi ile karşılaştı ve bir dizi ameliyat geçirdi. Uzun yıllar mutluluğun dışında olduğunu zannı ile hayatın anlamı üzerine düşünmeye ve iç keşfine doğru yol almaya başladı.

Tam ihtiyacını hissettiği zamanda, yoga ve numeroloji ile tanıştı. Yoga hayatında başka bir pencere açılmasına vesile oldu. Şifa yolculuğu ve deneyimleri ; uzmanlaştığı bu alanlarda başkalarına da şifa olma ihtiyacını beraberinde getirdi.

Herkes gibi Zeynep’ de çok iyi biliyordu ki; şifa vermek de aslında bir nevi kendini iyileştirmekti.

” Varlığın varlığa secdesi Hakka’ dır inancı, güleryüzü ve açık kalbi ile halen şifa almaya gönüllüler ile çalışmaya devam etmektedir.

Pınar ÖGEL

Pınar ÖGEL

2009’da Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği, 2010’da Anadolu Üniversitesi İktisat bölümlerinden mezun oldu.
Uzun zamandır varoluş konularıyla ilgilenen Pınar 2016 yılında Yoga ile buluştu.
200 saatlik Vinyasa Teacher Training eğitimini tamamladı, Dr. Neslihan İskit’den hamile yogası eğitimi aldı.
Temmuz 2019′ da Berivan Aslan Sungur ile 200 saatlik Temel Yin Yoga Uzmanlaşma Programı’nı tamamladı.
Yoga’ nın birden fazla yoldan biri olduğuna düşünen Pınar paylaştıkça çoğalmaya, öğrettikçe öğrenmeye inanıyor.

Didem Uycan

Didem Uycan

1982 yılında İstanbul’da doğan Didem, İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezundur. Dahasonra ekonomi öğreniminin üzerine Halkla İlişkiler eğitimi de almış ve bu bölümü de başarı ile bitirmiştir.

12 yıl Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası’nda Pazar Araştırmaları Bölümü’nde Kıdemli Proje Yöneticisi olarak çalıştıktan sonra kurumsal hayata veda edip yoga eğitmenliği yapmaya başlamıştır.

Didem’in bedeni ile olan ilişkisi 7 yaşında iken katıldığı ritmik jimnastik derslerine dayanmaktadır. Daha sonra okul ve iş hayatı boyunca kendi bedeni ile zayıflayan bağı, 2010 yılında katıldığı yoga dersleri ile tekrar canlanmıştır. Daha ilk derslerde canlanan o bağ Didem’in kendine doğru olan yolculuğunun da başlangıcı olmuştur. Yaklaşık 7 sene boyunca kendi yoga pratiğini geliştirdikten sonra kendi yolculuğunda keşfettiklerini ve aldığı bilgileri başkaları ile de paylaşmak niyetiyle yoga eğitmenliği yapmaya başlamıştır.

Kendi pratiğinde yıllar içinde hatha, vinyasa, ashtanga gibi farklı yoga tarzlarını deneyimledikten sonra 2016 yılında katıldığı Berivan Aslan Sungur – Yin Yoga Temel Eğitimi’nde Berivan Aslan Sungur’un yogayı hayatın içine taşıma bakış açısından çok etkilenmiştir. Bu eğitim ile birlikte yogaya bakış açısı tamamıyla değişmiş ve bu alanda eğitimini devam ettirmeye karar vermiştir. Şu an aktif olarak yin yoga, tao vinyasa, hamile yogası ve çocuk yogası alanlarında özel ve grup dersleri vermektedir.

Yoga yolculuğunda aldığı eğitimlerden bazıları şunlardır:

2016-2017 Berivan Aslan Sungur Yin Yoga Temel Eğitimi (200 saat)
2017 Şaylan Yılmaz Hamile Yogası Eğitimi (60 saat)
2017 Yogacici-Başak Deepa Yüksel Çocuk Yogası Eğitimi (30 saat)
2018 Berivan Aslan Sungur Yin Yoga İleri Seviye Eğitimi (100 saat)
2018 Gül Dirican Restoratif Yoga Uzmanlık Programı (15 saat)
2018-2019 Berivan Aslan Sungur Yin Yoga Temel Eğitim (200 saat) – Eğitim Asistanlığı

Ayşe Alp

Ayşe Alp

1968 doğumlu Ayşe Alp evli ve iki kız çocuğu annesidir.Yüksek öğrenimini Uludağ Üniversitesi İ.İ.B.F. Ekonometri Bölümünde tamamlamıştır.Türk Hava Yollarında 5 yıl Genel Muhasebe Bölümünde çalışmıştır.Daha sonra aile mesleği olan tekstil alanında, üretim yapan bir atölye kurarak iş hayatına devam etmiştir.Çocuklarının doğumuyla iş hayatına veda etmiştir.Hayatının her dönümünde spor olmuştur ancak bu sadece güçlü kalmasını sağlamıştır.Günümüzün yoğun stresli hayatı mükemmeliyetçi kişiliği ile birleşince farklı arayışlara girmiş ve böylece yoga ile tanışmıştır.Sekiz yıllık düzenli yoga öğrenciliği sonrasında yoga eğitmenlik eğitimi almıştır.Yoga sayesinde güçlü kalırken hem bedensel hemde zihinsel olarak esneme olanağı bulmuş aynı zamanda nefesleri ile tanışmıştır.
Büyük kızının bel fıtığı oluşu ve eşinin ciddi bir kaza sonucu geçirdiği omurga ameliyatı, omurga sağlığının önemini idrak etmesine sebep olmuş ve her ikisinin yoga sayesinde şifa bulmalarına tanık olmuştur.

Aldığı Eğitimler :

,200 Saatlik Eğitmenlik Programı -Maya Yoga (2015)
Hamile ve Hamilelik Sonrası Yoga Eğitmenlik Programı – Dr. Neslihan İskit (2016)
Fasya/Bağ Doku Workshop – Dr.Cansu Elmas (2016)
HİS Federasyonu Yoga Eğitmenliği Sertiifka Programı (2016)
Yoka Sistemi Eğitmenlik Programı – Yogi Kazım Gürbüz (2017)
Swastha Yoga Terapi 1.Modül – Hikmet Gürbüz,Dr.Günter Niessen

İlknur Yüzüak

İlknur Yüzüak

1979 yılında İstanbul’da dünyaya gelen İlknur, Ankara Üniversitesi Peyzaj ve Anadolu Üniversitesi İşletme mezunu. 12 yıldır özel bir şirkette Gayrimenkul Değerleme Uzmanı olarak çalışma hayatına devam ediyor. Yoga ile 2010 senesinde sağlık problemlerine alternatifler ararken tanıştı yoga matının üzerindeki ilk dersinde bedenindeki değişimleri hissetmeye başladı. O ilk dersten itibaren yoga yaşamının bir parçası oldu. Yoga İlknur için alanlarını keşfettiği, hissettiği ve fark ettiği bir yol.

2015 senesinde 200 Saatlik YEP Eğitimi alarak yogasını eğitmenlikle pekiştirdi.

 • Zuhal Özyurt ile Doğu’nun Gizemi Mistik Kundalini Yoga ve Meditasyon Apana ve Prana Denge Atölyesi Workshop (2015 Kasım)
 • HİS Antrenör Yardımcılığı Sertifika Programı (2015)
 • Hikmet Gürbüz ve Ülkü Gürbüz’den 200 saatlik Yoga TT Eğimini (200 saat) (2015)
 • Deniz Bağan Özoğul’dan REİKİ – 1 almıştır. (2014)
 • Neslihan İskit ile İliopsoas Atölyesi Workshop (2016)
 • Neslihan İskit Prenatal Postnatal Yoga Eğitmenlik Eğitimi – Hamile Yogası Eğitmenlik Eğitimi (2016 Mart)
 • Deniz Bağan Özoğul –“ Özden Yüzeye Hareket ” Psoas, Merkez ve Eklemler Üzerine Farkındalık ve Keşif Atölyesi Workshop (6 saat) (2016 Nisan)
 • Hikmet Gürbüz / Dr. Günter Niessen – Svastha Yoga Terapi
 • Deniz Bağan Özoğul – “Psoas ve Merkezi Farkındalık” Eğitimi (15 saat) (2016 Ekim)
 • Hikmet Gürbüz / Dr. Günter Niessen – Svastha Yoga Terapi
 • 1. Modül (40 saat) (2017 Mayıs)
 • 2. Modül (40 saat) (2017 Ekim)
 • Zeynep Aksoy ile Yoga Felsefe Modülü (15 saat) (2017 Ekim)
 • Esra Yazıcı ile Thai Masaj Programı (48 saat) (2018 Şubat)
 • Deniz Bağan Özoğul – Yin Yoga Eğitmenlik Eğitimi (100 saat) (2018 Mart)
Sultan Öztoprak

Sultan Öztoprak

Elbistan/Kahramanmaraş’ta dünyaya gelmişim, hatırlamıyorum J. Kocaeli Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Özel sektörde çalıştığım bir dönem boynum ve belimdeki bir rahatsızlık sebebiyle yogayla tanıştım. Yoga pratiğine başladıktan sonra bu pratiklerinin hem bedenime, hem ruhuma hem de yaşamıma ne kadar iyi geldiğini ve hayat kalitemi ne kadar arttırdığını fark ettim. 2015 yılında bu yolda derinleşme kararı aldım. İlk 200 saat Yoga TTC eğitimini Hindistan’ın Mumbai şehrinde yer alan “The Yoga Institute”den aldım. Bu benim için sadece kendi özüme doğru yaptığım yolculuğa açılan kapı gibiydi. Yoga Uzmanlığı üzerine eğitim alma ve derinleşme yolcuğuna değerli hocalarımdan aldığım ve alacağım eğitimlerle devam ediyorum. Yoga Alliance tarafından verilen RYT-500 sertifikam var, şu anda bireysel ve gruplar için Vinyasa, Hatha, Restoratif Yoga ile Hamile Yogası dersleri veriyorum.​
Yoga Uzmanlığımda ikinci 200 saat TTC eğitimimi Mey Elbi’den aldım. 300 saat Yoga TTC eğitimimde Mey Elbi ile Vinyasa, Ellerle Yönlendirme, Meditasyon & Restoratif Yoga, Rana Ortan & Sinem Er ile Sekanslama, Yoga Felsefesi & Pranayama, Başak Karslıoğlu Doğan İle Hamile Yogası, Harun Kohen & Hasan Gökbora ile Yogaya Terapötik Yaklaşımları programlarını tamamladım. Bunların dışında Devrim Akkaya ile Çakralar, Deniz Bağan ile Phosas, Godfrey Devereux ile Mindfulness/Mindfulness, Githa ile Şifalı Dokunuş, Beden Terapide Uzmanlaşma eğitimlerini aldım.
Bireysel gelişim alanında Kuraldışı Eğitim ve Danışmalık tarafından verilen yaklaşık 6 -8 ay uzunluğunda Bütünsel Yaşam Koçluğu & Yaşam okulu & Bütünsel Kinesiyoloji- Piki & Bütünsel Sağlık ve Nefes, Meridyenler ve Beş Element eğitimlerini tamamladım.
Beslenme ve sağlık konusuna çok ilgim olduğu için bu alanda Ulli Allmendinger ile 200 saat Ayurvedik Yaşam Programı, Şef Mehmet Ak ile uygulamalı Çiğ Mutfak Sanatları Raw Gastro I, II İleri Seviye Şef Eğitimi, Raw Gastro Pastacılık eğitimlerini tamamladım.
Yoga, yürüyüş ve meditasyon yapmaya, dans etmeye, kitap okumaya, dostlarımla sohbet etmeye doyamıyorum. Biraz da obsesif bir kişiliğim var maalesef bu alanlarda biraz takıntılıyım. Haa… bir de hayat amacım var ne mi ? Hep kendimi gelişime ve paylaşıma adayarak, sevgi dolu, dengeli , doyumlu bir yaşam yaşamak, öğrendiklerimi paylaşarak daha çok öğrenmek J ve YAŞ-GÜ Derneğinin kuruluşunda aktif rol oynamak

Dilek Altunay

Dilek Altunay

Dilek Altunay lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde tamamladıktan sonra finans sektöründe çalışmaya başladı . Uzun yıllar yatırım uzmanlığı ve portföy yöneticiliği yaptı. 2005 yılında iş hayatındaki stresin etkileriyle baş etmenin yollarını ararken, Zeynep Aksoy ile Yoga pratiğine başladı.

Ankara Sanat Tiyatrosu’nda başladığı tiyatro oyunculuğu hayatına 2001-2005yılları arasında Şahika Tekand yönetiminde Studio Oyuncuları’nda Temel ve İleri Seviye oyunculuk eğitimi ile devam etti. İstanbul Devlet Tiyatrosu ve pek çok özel tiyatroda oyunculuk ve çocuk oyuncu koçluğu yaptı. Seslendirme ve Dublaj sanatçısı olarak çalıştı.

Finans sektörüne ara verip İngiltere’de Oyunculuk, Sahne Yönetimi ve Yaratıcı Drama üzerine dersler aldı. Bu derslerin burslu karşılığı olarak Birleşmiş Milletler’e bağlı barış gücü kamplarında, savaş sırasında ve sonrasındaki etkilere ilişkin,  kadınlar ve çocuklar için yürütülen programlarda aktif olarak çalıştı.

Türkiye’de iki yıl süren ve tüm ilçe ve köy okullarını kapsayan bir turne programıyla, tiyatro ve yaratıcı drama faaliyetleri gerçekleştirdi. Yüzlerce çocuğun tiyatroyla tanışmasına, pek çok kadının yaratıcı drama çalışmaları ile kendini ifade edebilme becerisine tanık oldu.

2015 yılında İngiltere’de; Jivamukti Yoga bünyesinde Yoga Temel Eğitim derslerine, Sue Pennington ile ‘Eight Limbs of Yoga’ eğitimine, yine Sue Pennington ile Shamanism and Dance eğitimlerine, Jane Okondo ile, Oxford Üniversitesi-Okondo Wellbeing Enstitüsü işbirliği ile yürütülen Movement Therapy (Hareket Terapisi) eğitimine katıldı. Oxford Buddha Vihara’da Vipassana Meditation and Chanting etkinliklerine katıldı ve Omchanting ile tanıştı. 2016 yılında  Türkiye’de Yara Ulcay ile Omchanting Leading Workshop’ını tamamlayarak Om Chanting Türkiye koordinatörleri arasına katıldı.

Türkiye ‘de Iris Steinfeld ile IAM bünyesinde, Tomatis Yöntemi’nin  çocuk ve yetişkinler üzerindeki etkilerine dair uzman asistan olarak  çalıştı.

Londra’da Gabrielle Roth ile tanışarak  başladığı 5 Rhytms Dance Eğitim Programına, Emma Leech ve Jessica Hovie ile devam etmiştir.

Atatürk Üniversitesi ( İkinci Üniversite programı kapsamında ) Çocuk Gelişimi Bölümü’nden sonra İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi Lisans Eğitimini tamamlamıştır.

2014 ‘ten beri düzenli olarak stüdyo ve bireysel yoga ve yaratıcı drama dersleri vermekte, 2018 yılı itibariye Yoga Eğitmeni yetiştirmektedir

 FORMASYON

Hatha Yoga-200 SAAT  Merih Kenet Yoga Stüdyosu –2014-2015

Hamilelik ve Doğum Sonrası Yoga Eğitmenlik Eğitimi –  Dr. Neslihan İskit 2015

Çocuk Yogası Eğitmenlik Eğitimi- Dr. Neslihan İskit -2015

Eight Limbs Of Yoga- Sue Pennington, Oxford UK- 2015

Shamanism and Dance Trainings – Sue Pennington , Oxford UK-2015

5 Rhytm Dance,  Waves  – UK –2015-2016

Movement Therapy For Special Childhood – Jane Okondo- Okondo Wellbeing & Oxford University , UK- 2015

Movement Therapy For Adult,Continium Movement – Jane Okondo- Okondo Wellbeing & Oxford unversity , UK- 2015

Vinyasa Yoga – 80 saat Nicole Ohme 2015-2016

 Atma-Kriya Yoga -Yara Ulcay , Yoga Şala 2017

Yin Yoga Master Training 100 hrs- Tri Yoga, UK  2017-2018

Yin Yoga  -50 Saat  Asu Somer, 2018 Nefess Yoga

Aile Sistemi Uygulayıcısı Eğitimi, Deniz Öztaş 2017-2019

Yoğunlaştırılmış Yin Yoga Uzmanlık – Devrim Akkaya – Stüdyo Master Class 2019

Meridyen Teorileri ve 5 Element Yoga Serileri- Devrim Akkaya – Stüdyo Master Class 2019

Trauma Sensitive Yoga  – Online Training,  David Emerson 2019

Reflexology – 2019

Cognitive Behavioural Therapy (CBT) -Online Training- Practitioner Certificate-2019 -Kain Ramsey

CBT: Cognitive Behavioral Therapy For Therapists & Coaches -Online Training- 2019-Dan Jones

Mindfulness Practitioner Course (Level I, II, III & Master) -Online Training-Kain Ramsey

 Devrim Akkaya ile İleri Seviye Enerji Anatomisi ( 300 saat) Uzmanlaşma Programına devam etmektedir.

Aslı Taşdemiroğlu

Aslı Taşdemiroğlu

Yoga ile 2014 yılında gittiğim bir festivalde Merih Kenet sayesinde tanıştım. Bu
tanışma benim yoga yolculuğumun başlangıcı oldu. Daha sonrasın da kendi yoga
pratiğimi geliştirmek için Cihangir Yoga’da farklı hocalar ile derslere girerek
yolculuğuma devam ettim. 2016 itibariyle hocalık eğitimlerine başlama kararı
aldım
2016-2017- Deniz Bagan ‘dan 200 saatlik Hatha Yoga Temel Eğitimi ve 30
saatlik Psoas Eğitimi
2017-2018 – Devrim Akkaya ile 200 saatlik Yin Yoga Eğitimi
2018-2019 – Devrim Akkaya’nin 200 saatlik eğitiminde asistanlık
2019 Mayis’ta Defne Suman’ın Shadow Yoga tanışma dersine katildim. 2019
Kasım ayında başlangıç modülü olan pre-prelütü aldım.
2019-2020 – Devrim Akkaya’nin 200 saatlik eğitimin asistanlığını yapmaya
devam ediyorum
2020- Ocak ayında Advayta Yoga’da Ulli Allmendiger ile 200 saatlik Ayurveda
eğitimini alacağım.
Şuan için Masterclass Studyo’da yin yoga eğitmenlik eğitimi alan öğrencilere ders
ve etüd veriyorum. 2018’in Aralık ayında kendi aromaterapi markamı kurdum,
aldığım aromaterapi eğitimlerinin sonucu olarak. Ismi La Vie Ancien.
Dilek Savaş

Dilek Savaş

1977 yılında Kiliste doğdum ,kızım ve köpeğim Pamukla birlikte yaşıyoruz.
2005 yılında Florya daki Corner spor merkezini kurarak Spor hayatıma girmiş olup , 2015 -2019 yılları arasında da özel dersler alarak yogayla tanıştım.
2019 yılında yogadaki eksiklerimi tamamlamak , felsefesini kavrayabilmek ve kaynağından öğrenebilmek için Hindistanda Mysore bölgesinde bulunan Aşramda eğitime katıldım.

Bu aldığım öğretileri paylaşabilmek adına Yogakioo Bahçeşehirden Eğitmenlik Eğitimi aldım.
Bedenimizin bize verdiği mesajları doğru algılayabilmek ve soruna çözüm bulabilmek için Asanalarda Çakralar eğitimini Çetin Çetintaş tan aldım.
Ağaç yaşken eğilir düşüncesiyle ,Çocuklara yogayı sevdirebilmek ve doğru nefes almalarını sağlayıp bedensel farkındalıklarını arttırmak için Nefes ve Beden farkındalığı eğitimi aldım.
Bu arada spor ve sanatın bağlantısını ve yaşantımızdaki etkilerini tanımlayabilmek için Haliç Ünv Sanat terapi uygulayıcılığı eğitimi aldım.
Şu anda yeşilyurt özel 2000 anaokulunda çocuklarla buluşuyorum.
Ayrıca Açıköğretim fakültesi Felsefe 2. sınıf öğrencisiyim.
Yoganda ailesinin bir üyesi olarak sizlerle bilgilerimi paylaşmak istiyorum.

× Nasıl Yardımcı Olabiliriz?